• slayt
Duyurular
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 28,8974   28,9495
EURO 31,1567   31,2129
       
Özlü Sözler
ÖZ MUHAMMEDİ İSLAM ve EMEVİ İSLAMI

ÖZ MUHAMMEDİ İSLAM ve EMEVİ İSLAMI

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk Hoca, Hürriyet Gazetesi’nde 13 Aralık 1999’da yayınlanan yazısında Türkiye halkına şöyle seslenmişti:

Hz. Ali'yi düşünün bir an! Mezhep ve klik takıntılarından uzaklaşarak düşünün Ali'yi...

Ali'nin bir unvanı ‘‘Kuran-ı Nátık’’ yani ‘‘Konuşan Kuran’’, bir unvanı ‘‘Şah-ı Velayet’’ yani ‘‘Veliliğin Sultanı’’, bir unvanı da ‘‘İlim Beldesinin Kapısı’’... Hz. Peygamber'in ve tarihin verdiği unvanlar bunlar...

Biraz önce sözünü ettiğim zihniyetin ilk devirlerdeki damarı, işte bu Ali'yi ‘‘Káfir oldu’’ diyerek katletti. Hem de İslam'ın mabedinde, secdede iken...

Bununla yetinmedi o pis, o katranlı ve lanetli damar: Son Peygamber'in, ‘‘cennet çiçeklerim’’ diye koklayıp bağrına bastığı Hasan'ı zehirleyerek, Hüseyin'i de doğrayarak ortadan kaldırdı. Ehlibeyt ocağını çiğneyip tarumar etti.

Doymadı. ‘‘Halifeye (yani melunlar kralı Yezid'e) asi oldular’’ gerekçesiyle Harre'de, sahabi neslinden binlerce insanı öldürüp yüzlerce bakirenin ırzına geçti. Bu da yetmedi. Ehlibeyt'e yani Muazzez Peygamber'in aziz evlatlarına İslam'ın mabedinden 68 yıl boyunca lanet okudu, okuttu...

Şimdi vicdan kulağınıza bir şey daha ileteyim. Ömer bin Abdülaziz -ki o da bir Emevi halifesidir, ama namuslu bir adamdır- Resul evladına mabetlerden lanet okumayı durdurduğu zaman hasımları tarafından şöyle itham edilmiştir: ‘‘Sünnete aykırı davrandı, sünneti dışladı.’’ Bugün bizim için ‘‘sünneti dışlıyor’’ diye ithamda bulunan zihniyet işte o pis damarın uzantısıdır.

Bunların sünneti, Peygamber ocağını söndüren zalim ve katil Emevilerin uygun görüp örfleştirdikleridir, Hz. Muhammed'in sevip seçtikleri değil...

Canı cehenneme o Emevi sünnetlerinin...

Özetleyelim: Onun-bunun dinine-imanına onay verme yetkisini kendisinin doğal hakkı gören bu Kuran dışı çürümüş zihniyetin lügatinde doyma, uzlaşma, acıma gibi kavramların yeri yoktur.

Ondan anlayış bekleyenler bir gün gelir, saçlarını-başlarını yolarlar ama iş işten geçmiş olur. Peygamber evladına acımayanların başkalarına acımalarını beklemek, korkunç bir aldanıştır.

Tek çare, Kuran'a giderek dini yeniden öğrenip dimdik ayakta durmaktır.

Vicdan ve irfanımın bana söylediği şudur: Bu ülke, hangi başarıya imza atarsa atsın, şu dediğimi yerine getirmedikçe rahat yüzü göremez.

____________________________________________

Yazının tamamına şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.hurriyet.com.tr/yasar-nuri-ozturk-imana-kim...
Okunma Sayısı: 3523.80.4.147
DİĞER HABERLER

Hocamızın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Naim Eryılmaz
Derneğin kurulmasında emeği geçen tüm hemşerilerimize, başkan ve yönetim kuruluna teşekkür eder görevlerinde başarılar dileriz.

SATILMIŞ HARMANCI
Tüm dost ve tanıdıkların bayramını kutlar, günlerinin bayram tadıyla geçmesini dilerim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Kars Hava Durumu

Kars Ehli Beyt Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top